Del Regno Dei Bracchi

Wyżeł włoski zagościł w naszym domu w roku 2018, lecz poznawaniem rasy oraz zagłębianiem historii wyżłów zajmujemy się już od wielu lat. Wybór pierwszego wyżła włoskiego trwał 4 lata i pozwolił na dołączenie do naszego domu doskonałej suki Imagine 'Ivy’ Venator d’Ursus, która zdobyła na ringach międzynarodowych uznanie wielu sądziów wystawowych, pracy oraz hodowców. Zapieczętowaniem doskonałej jakości Ivy było zdobycie już w klasie młodzieży zwycięzcy rasy na wystawie klubowej ocenianej przez włoskiego sędziego Antonino La Barbera. Swoją ogromną pasją oraz zacięciem do pracy wywoływała wiele pozytywnych emocji przedstawiając rasę z jak najlepszej strony. Uczestniczyliśmy w wielu konkursach myśliwskich oraz wystawach jako uczestnicy, ale również jako obserwatorzy. Poznaliśmy rasę od środka rozmawiając z wieloma hodowcami z dużym naciskiem na hodowców z Włoch.

W naszej hodowli największy nacisk kładziemy na zdrowie oraz psychikę naszych psów i szczeniąt, które oddajemy do nowych domów w pełni przygotowanie, po pełnym programie socjalizacyjnym.

Nasze psy są szczegółowo przebadane, a przyszłe skojarzenia starannie dobrane pod względem genetycznym. Analizujemy nie tylko przyszłych rodziców, ale wszystkie pokolenia oraz rodzeństwo każdego osobnika, aby poznać podłoże genetyczne.

Wyżeł włoski to doskonały myśliwy, który podczas polowania powinien wykazać kunszt swojej pracy dostosowując ruch do terenu. Nasze psy są szkolone od najmłodszych lat, zwracając uwagę na dużą rolę zaufania oraz przywiązania do właściciela. Wykazują doskonałe cechy użytkowe wielokrotnie potwierdzając wysoki poziom instynktu myśliwskiego.

Zwieńczeniem dbania o rasę jest zachowanie dla nas pełnego standardu rasy, pięknego typowego, wydajnego dla wyżła włoskiego ruchu oraz elegancji. Ogromną uwagę zwracamy na głowę, która powinna zachwycać i wyrażać pełną szlachetność osobnika. Przedstawiając nasze psy na wielu znaczących wystawach dbamy o poznanie opinii specjalistów w rasie, którzy oceniają nasze psy w różnym wieku oraz podczas ich rozwoju.

Dopiero takie połączenie eksterieru, pasji myśliwskiej, zdrowia oraz nienagannej, odważnej psychiki tworzy prawdziwego szlachetnego myśliwego- wyżła włoskiego.search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close